Gdy do stołu siada z nami konflikt.

Pragnęlibyśmy usiąść do wigilijnego stołu w spokojnej, rozluźnionej atmosferze. Gdy jednak przez cały rok, nie zajmowaliśmy się napięciami, odkładając je na później… jest to trudne.

A z dobrą komunikacją jest tak jak z z przepisami kulinarnymi. Jak korzystamy z przepisu raz do roku, dajmy na to na Wigilię by upiec pyszny makowiec, to wciąż musimy zaglądać do książki, by wiedzieć co kupić, w jakiej kolejności dodać, ile czasu piec. Gdybyśmy z takiego przepisu korzystali regularnie, zapadł by nam w pamięci i robilibyśmy to, jednocześnie na przykład słuchając jakiejś ciekawej książki na audiobooku lub rozmawiając z drugą osobą.

Tak samo jest z zasadami dobrej komunikacji. Jeśli jej nie praktykujemy, nie powracamy regularnie do siebie, jak się czuję, czego potrzebuję, nie dzielimy się tym z innymi, trudno nam jest nagle, tylko dlatego, że sytuacja tego wymaga, być rozluźnionym, wesołym i spokojnym.

Dlatego życząc Państwu ciepłych, rozmownych i pełnych wzruszeń Świąt Bożego Narodzenia oraz Dobrego Nowego Roku, zapraszamy Państwa również do refleksji nad tym, co jest najważniejsze oraz do wdrożenia planu, który będzie wspierał realizację tych ważnych obszarów Waszego życia!

Zespół Strefy Porozumienia

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.