Kilka dni temu opublikowałam na zawodowym profilu cytat M.B. Rosenberga, o tym jak proste jest wychowanie: „10 minut z dziećmi, 50 minut empatii dla mnie.” W ciągu kilku dni post miał 16 239 odbiorców i 35 udostępnień.

Continue reading „”

W czerwcu uczestniczyłam w warsztacie „Art of Facilitation” z Miki Kashtan i choć już minęły całe wakacje, wiele wrażeń jest we mnie żywych. Najważniejszym doświadczeniem było przeżycie i rozwiązanie konfliktu z ważną dla mnie osobą.

Continue reading „”

Temat turkusowych organizacji, które opierają się na samodzielności i odpowiedzialności każdego członka, nabiera popularności i budzi coraz większe zainteresowanie w różnych typach organizacji od szkół po korporacje.

Continue reading „”

Empatia przestała być tylko domeną kobiet i terapeutów. Coraz więcej o niej w biznesie, szkołach, czasami i w polityce. Dlaczego o niej coraz więcej? Okazuje się, że empatia może być skuteczna.

Continue reading „”

Użytecznym narzędziem, do którego zachęcamy zespoły, z którymi pracujemy, jest akronim W.A.I.T. – Why Am I Talking? co na polski tłumaczymy: CZEKAJ – Dlaczego teraz zabierasz głos?

Continue reading „”

Nasze dzieci są w wieku szkolnym, co automatycznie przełożyło się na nasze zainteresowanie jak działają szkoły. Chciałyśmy znaleźć szkoły, które będą podzielały nasze wartości.

Continue reading „”

Czy słyszysz czasami takie zdanie, kiedy dzielisz się tym, co się u ciebie dzieje? Mnie się to zdarzało i wywoływało wstyd i natychmiastowe zamknięcie się w sobie albo złość.

Continue reading „”

To przekonanie spotykam pracując z Klientami. Znaczy to, że o mediatorze myślimy,  gdy się już wali i pali, gdy trudno nawet na siebie spojrzeć, a o słuchaniu nie ma mowy.

Continue reading „”