NVC w ruchu i prawie bez słów – 10-11.12.2022 – Łódź

„Jeżeli nasze ciała muszą krzyczeć, żeby przyciągnąć naszą uwagę, zrobią to. Ale pomyśl, czy nie byłoby lepiej wysłuchać je, kiedy jeszcze mówią do nas szeptem?” 

Ann Weiser Cornell

NVC – Porozumienie bez Przemocy kojarzone jest głównie ze słowami. Słowami, które mogą budować mosty a mogą też budować mury. Mogą prowadzić do kontaktu ze sobą oraz innymi. A mogą tworzyć napięcia i ból.

Podejściem NVC pracuję ze sobą i innymi od 2009 roku. Jednocześnie zawsze bliskie mi było spotkanie z ciałem, przez taniec, jogę, oddech. Parę lat temu zaczęłam tęsknić, aby więcej ciała znalazło się również w mojej praktyce NVC, w doświadczaniu go. Zaczęłam doceniać łączenie mocy procesów i narzędzi NVC z mocą i głębię, jaką daje kontakt i praca ze sobą poprzez ciało.
Głowa, myśli, słowa – potrafimy się nimi oszukiwać. Ciało nie kłamie. Ciało zna odpowiedź, jak brzmi tytuł książki Martina Siemsa. Wyraża to, czego czasami nie mamy odwagi pomyśleć i najlepiej zna drogę do nas samych.

FORMULARZ ZAPISÓW

W czasie 2-dniowych warsztatów zapraszam Cię do:

  • zwolnienia, dania ciału okazji do bycia widzianym i słyszanym
  • rozwijania świadomości swojego ciała i czerpania z jego mądrości
  • zobaczenia czy możesz szybciej lub adekwatniej reagować na sygnały z ciała i mieć więcej lekkości w życiu
  • eksperymentowania z językiem NVC bez zastanawiania się „jak to powiedzieć”

Inspiracje:

Porozumienie bez Przemocy, Gesture-based activities Miki Kashtan; BODY NVC Sabine Geiger; elementy Movement Medicine, Ruchu Autentycznego, 5 Rytmów Gabrielle Roth.

Prowadząca: 

Magdalena Sendor: certyfikowana trenerka NVC od 2014 r., mediatorka, coach, pasjonatka socjokracji i Systemic Consensing; uwielbia ruch autentyczny i bardziej skodyfikowany jak tango, odpoczywa w górach, w książkach i przy pianinie.

Termin:

10-11 grudnia 2022 r. (sobota 10-18, niedziela 9-16, w tym 1h15 min przerwy na obiad)

Miejsce:

dokładne miejsce zostanie podane przy zapisie

Ile to kosztuje?

Mamy nietypowe i odmienne mainstreamu podejście do pieniędzy. Spędź prosimy kilka chwil na zapoznanie się z naszymi opcjami.

Wyzwanie polega na tym, aby wystarczająco jasno wyjaśnić, o jaki wkład prosimy, ponieważ chcemy przez to uzyskać 4 rzeczy naraz. Chcemy:

  • aby warsztat się odbył i abyśmy my jak i wszyscy chętni uczestnicy mogli się uczyć;
  • aby warsztat był dostępny niezależnie od zasobów finansowych uczestników;
  • aby zadbać o zrównoważony rozwój trenerki;
  • sprawić aby było Ci łatwo podjąć decyzję, ile chcesz i jaki możesz wnieść wkład.

Jak podjąć decyzję

Więcej o idei ekonomii daru

Warsztaty oferuję z użyciem skali od 660 zł do 1050 zł aby wesprzeć większą sprawiedliwość finansową oraz w oparciu o ideę ekonomii daru, aby zwiększać swoją i waszą świadomość, że o pieniądzach możemy rozmawiać w oparciu o potrzeby.

O podejściu do pieniędzy w Strefie Porozumienia możesz przeczytać tutaj.

Cena zrównoważony rozwój 1050 zł
pokrywa koszty przygotowania warsztatu, druku materiałów, opłaca czas nie-pracy czyli moją regenerację oraz dokłada się do pieniędzy, które wydaję na mój rozwój (szkolenia, superwizje)

Cena równowaga praca-odpoczynek: 860 zł
pokrywa koszty przygotowania warsztatu, druku materiałów, opłaca czas nie-pracy czyli moją regenerację

Cena zapraszająca: 660 zł
pokrywa koszty przygotowania warsztatu

Jeśli potrzebujesz łatwości wpłać cenę standardową, którą – jeśli nie kierowałabym się ideą ekonomii daru – ustaliłabym na 760 zł.

Grupa ruszy przy minimum 10 osobach i uzbieranej kwocie 7600 zł, sumy, która pokrywa koszty przygotowania i przeprowadzenia warsztatów.

LICZBA MIEJSC

warsztat planowany jest dla grupy minimum 10 osób i maksymalnie 14 osób.

OBIAD

Jeśli potrzebujesz coś zjeść w trakcie warsztatów, proszę przygotuj sobie przekąski. Obiad zamówimy – za obiad każda osoba płaci samodzielnie.

Jeśli masz wątpliwości lub pytania dotyczące wniesienia wkładu finansowego, porozmawiaj ze mną. Rozmowy te są okazję do poznania się, nawiązania kontaktu i znalezienia kreatywnych sposobów na zaspokojenie potrzeb każdego z nas.

FORMULARZ ZAPISÓW


Pytania?

Skontaktuj się ze mną: magdalena.sendor@strefaporozumienia.pl lub 698 68 41 51.

Poniżej odpowiadam na najczęściej pojawiające się pytania:

Nie mam doświadczenia z NVC, czy mogę uczestniczyć?

Tak. Teoretyczna wiedza nie jest potrzebna. Jednocześnie  ważne,  abyś wiedziała/wiedział, że będziesz uczestniczyć w warsztatach rozwoju osobistego, pracy z emocjami i ciałem. Może to pobudzić wiele emocji, starych i aktualnych, być doświadczeniem intensywnym, zarówno przyjemnym jak i może trudnym.

Jak się przygotować?

Przyjdź w wygodnym stroju, takim, w którym będziesz mogła/mógł się swobodnie poruszać. Zazwyczaj poruszamy się boso, w skarpetkach lub miękkim obuwiu. Weź ze sobą butelkę wody na cały dzień oraz matę i koc. Przyjdź z otwartą głową, serce będziemy otwierać na miejscu 🙂

Czy potrzebuję być wysportowana/wysportowany?

Nie! Każdy rusza się na tyle, na ile ma ochotę, ile podpowiada mu ciało, jego możliwości. To nie są zajęcia sportowe czy fitness. W czasie warsztatów często używam słowa taniec, tancerka, tancerz. Nie oznacza to jednak, że musisz umieć lub lubić tańczyć. Te słowa podkreślają naszą artystyczną naturę, którą każdy ma w sobie.

Czy warsztaty mają charakter terapeutyczny?

Warsztaty nie są terapią i jednocześnie w jego wyniku możesz dotknąć starych ran, być może, o których wiesz, a może o których nie wiesz. Warsztaty mogą mieć i zazwyczaj mają dla uczestniczek i uczestników charakter transformacyjny i uzdrawiający. Ty podejmujesz decyzję, czy po warsztatach potrzebujesz wsparcia terapeutycznego.