Wioska NVC Wokół stołu na Mazurach – 2-6 czerwca 2021

To nie będzie warsztat, nie będziemy robić ćwiczeń na sali, dzielić się na grupy i wykonywać prób w laboratorium. Choć może trochę będzie. Ale przede wszystkim chcemy Cię zaprosić do wspólnoty, która ŻYJE NVC, a nie jedynie się go UCZY.

Mamy pragnienie nie tylko uczyć NVC, ale też naprawdę go doświadczać.

Chcemy Cię zaprosić do wspólnoty, wioski, która żyje NVC. Nie będzie to typowy warsztat. Raczej życie.

Wyjazd-wspólnota to marzenie wioski i BYCIA w NVC. Słyszymy też od Was, że NVC ma przecież wzbogacać i wspierać budowanie czegoś dużo ważniejszego niż samo NVC – życia w autentyczności i przepływie, doświadczaniu własnej mocy, życia w związku, który karmi, z przyjaciółmi, którym ufamy… Mamy tylko jedno życie i chcemy świadomie wybierać działania z wysokiej energii, piękne i wzbogacające.

Zatem zrobimy to razem wokół stołu, prawdziwego pieca, wspólnego gotowania, sprzątania, odpoczywania, podejmowania decyzji, bycia w szczerości aż do granic, zarzucenia bycia miłym po to, by można było być uwzględnionym, wyrazić siebie, swoje pragnienia i potrzeby, zobaczenia tak naprawdę-naprawdę głęboko drugą osobę.

Chcemy zaprosić Cię na wyjazd, który będą „trzymać”, prowadzić, wspierać i gospodarzyć – dwie certyfikowane trenerki NVC. Po to, by korzystać z umiejętności świadomie i ze wsparciem. By był ktoś, kto pomoże, jeśli nie będziesz wiedzieć, jak powiedzieć to, co ważne, co wybrać, jak zareagować. Złapią za słowo, za przekonanie i wesprą w autentyczności w przynależności.

Możesz się nakarmić społecznością i wspólnotą. A przy tym możesz doświadczyć także empatii lub głębszego procesu, jeśli taki się pojawi, bo NVC to budowanie relacji teraz, ale też otulanie przeszłości empatią i miłością.

Dla kogo

dla wszystkich, którzy chcą nie tyle uczyć się NVC, co doświadczać NVC i życia we wspólnocie. Dla tych, którzy tęsknią za autentyczną relacją i poczuciem zintegrowania narzędzi NVC na poziomie świadomości i zachowania tak, aby radykalnie być ze sobą i innymi szczerym.”

NVC w życiu. Dla tych, którzy chcą doskonalić wyrażanie siebie, słuchanie z empatią i bycie w bliskości.

Cudownie, jeśli już byłaś/ byłeś na kursie NVC (warsztatowym), a jeśli nie – to także Cię zapraszamy, daj nam tylko znać 🙂

Kto prowadzi

Magdalena Sendor

„Od kiedy poznałam proces NVC w 2008 roku jestem na drodze porządkowanie swoich relacji z samą sobą i innymi. Niezmiennie w poczuciu zwiększania swojej mocy i poczucia harmonii. W 2014 r. uzyskałam certyfikację trenerską, która mogła się dla mnie zadziać dzięki temu, że szykowałam się do niej w poczuciu wspólnoty z innymi kobietami, dążącymi do tego samego celu. Tym, czego nauczyłam się dla siebie, dzielę się korzystając z różnych form od sesji indywidualnych po mediacje grupowe. Więcej o mnie na www.strefaporozumienia.pl

Emilia Kulpa-Nowak

„Specjalizuję się w budowaniu relacji opartych na świadomości: siebie, uczuć i potrzeb. Niemal każdego dnia na nowo doświadczam i rozumiem proces NVC. Moje życie jest dziś inne, bo dzięki narzędziom i podejściu NVC nauczyłam się (i wciąż się uczę), jak być ze sobą w kontakcie, otoczyć współczuciem dawne rany i jak budować z innymi relacje, o jakich marzyłam. Nauczyłam się także tego, jak sobie ufać i korzystać ze swojej wewnętrznej mocy. Współtworzę NVCLab.pl. Dzielę się NVC w mediach społecznościowych, podcast Poziom miłości, w ramach kursów i warsztatów oraz pracę indywidualną. Wyjazd i bycie z innymi w jednej przestrzeni jest formułą, którą szczególnie lubię, bo zaspokaja potrzeby wspólnoty, dzielenia, przepływu i rozwoju. Więcej o mnie na www.emiliakulpanowak.pl.”

Gdzie to będzie

Ośrodek w polu – 17 hektarów ziemi gdzieś na Mazurach, odludzie, spokój, relaks, odpoczynek. Proste warunki, bez wygód, bliskość natury i nadchodzące powolutku lato. Ognisko i piec. Stół.

Dlaczego stół, piec i jedzenie, a także miotła

Bo to prawdziwe. Bo to nasze życie. Wokół stołu można zaspokoić wiele potrzeb. Można się komunikować, budować wspólnotę, poczuć inspirację, mieć przynależność.

Stół przywraca nas do prostoty, autentyczności, relacji.

Stół daje oparcie – w przenośni i dosłownie.

Piec opalany drewnem to zapach dzieciństwa lub wspomnienie babci dla wielu z nas. To powrót do korzeni, kobiecości i męskości zintegrowanej w czynnościach wokół pieca – rozpalaniu, dawaniu ciepła, umożliwianiu gotowania. Piec to życie i wyzwanie jednocześnie. Nie wiemy, czy potrafimy utrzymać ogień. Ale wiemy, że chcemy się z tym wyzwaniem zmierzyć. A po gotowaniu, jedzeniu zazwyczaj jest czas na sprzątanie i odpoczynek przy ogniu lub świecach.

Co to znaczy być radykalnie szczerym ze sobą i z innymi

Z NVC możemy korzystać zwracając przede wszystkim uwagę na 4 główne elementy jak obserwacja, uczucie, potrzeba i prośba. Możemy jednak też pójść dalej, głębiej i z pomocą kluczowych rozróżnień, przebudowywać swoją świadomość, dążyć do radykalnej szczerości ze sobą, innymi, do autentycznej postawy bez przemocy wobec siebie samego i innych. Wspólnota jest idealnym miejscem do takiej pracy, gdyż w grupie szybciej możemy zobaczyć nasze granice. Jak wykazał to Jeremy Rifkin, w swojej książce Empatyczna cywilizacja (ang. The empathic civilisation) ludzkość rozwijała swoją empatię nie w pustelniach ale właśnie w większych skupiskach ludzi.

Co mi będzie potrzebne

Tylko chęci. Idealnie, jeśli masz już troszkę doświadczenia lub zechcesz trochę poczytać, by mieć większą świadomość tego, co się będzie działo. Jednak najważniejsza jest otwartość na doświadczanie i czucie. Bycie.

Czego mogę się spodziewać

Rozmów. Ustaleń. Bycia wziętym pod uwagę i wysłuchanym. Dwójek empatycznych. Spacerów. Ogniska. Pracy w kuchni. Wspólnego dbania o poczucie ładu. Sprawdzania siebie, swoich granic, swojego TAK i swojego NIE. Wsparcia ze strony dwóch doświadczonych trenerek. Wsparcia od grupy. Inspiracji. Wspólnoty. Procesu. Otwierania się. Domykania się. Relacji. Bliskości. Piękna. Bliskości przyrody. Prawdy.

Pojawi się to wszystko, co zaprosisz. Pojawi się to, z czego intencją przyjedziesz. To nie będzie NASZ wyjazd. On będzie przede wszystkim TWÓJ.

Kiedy

czerwcowy wydłużony weekend 2-6 czerwca 2021. Zaczynamy w środę wieczorem wspólną kolacją i kończymy w niedzielę wspólnym obiadem.

Jeśli się wahasz…

Posłuchaj swojego serca, to nie jest przecież zwykły kurs, to jest nasza wspólnota. Możesz zadzwonić, pogadamy, poczujesz klimat i być może łatwiej Ci będzie podjąć decyzję?

Emilia 609 506 959, emilia@nvclab.pl

Zapisy

ZAPISY WYŁĄCZNIE PRZEZ STRONĘ NVCLAB.PL: