WYDARZENIA

2018/2019


Studium relacji (z samym sobą i innymi) 2018/2019

Stacjonarny zaawansowany kurs NVC skupiony wokół tematów kluczowych dla jakości naszego życia: poczucie winy, wstyd, złość, przekonania i osądy oraz praktyka neuroplastyczności wg Ricka Hansona i praca z ciałem.

Studium relacji to pierwsze w Polsce studium łączące transformującą moc procesów NVC, pracę z ciałem oraz neurobiologię.

Przygotowaliśmy sześć dwudniowych modułów dedykowanych osobom, którym zależy na rozwoju własnym w nurcie Porozumienia bez Przemocy. Studium prowadzi 6 trenerek!

Kurs możesz odbyć w całości (co gorąco rekomendujemy) lub zapisać się na pojedyncze moduły. Tematy modułów są tak dobrane, by znacząco wpłynąć na Twoje relacje. Na łatwość i komfort w codzienności, poczucie sensu i spełnienia.

Chcesz wziąć udział?

Więcej informacji i zapisy na stronie NVCLAB.PL


Mobilizing for Nonviolent Global Liberation with Miki Kashtan

 4-10.06.2018, Zagroda Ojrzanów k/Warszawy

A Retreat to Co-create Personal and Collective Capacity
Offered by Miki Kashtan and other trainers and apprentices

Description:
:: Is the power of nonviolence – courage, truth, and love – deeply calling to your spirit?
:: Are you longing for deeper alignment with your values?
:: Are you eager for more clarity and inspiration about how you can respond to a world in crisis?
:: Would you like to expose yourself to knowledge, principles, and practices that can support you in your work?
:: Do you wish for more connection to your own power and ability as you deepen your capacity for a life of service?

More information and registration you will get here.

Follow the event on FB.

To contact the organizer please write to: magdalena.baranska@strefaporozumienia.pl

 

2018


NVC w życiu zawodowym – szkolenie  dla coachów, trenerów, nauczycieli – Warszawa

01.-04.2018 – 4 x 2 dni

Dla tych, którzy pragną cieszyć się lekkością relacji z Klientami i dzielić się wiedzą i pasją w duchu NVC. Prowadzą Magdalena Sendor i Joanna Berendt, certyfikowane trenerki NVC

Szczegóły wydarzenia na stronie NVCLAB.


Empatia w Edukacji – Inkubatory Porozumienia – Warszawa

02.-05.2018 – 4 x 2 dni

To 8-dniowe intensywne szkolenie przeznaczone dla osób, którym edukacja nie jest obojętna i tak, jak dla nas, jest nie tylko pracą ale i pasją.

Kurs kładzie nacisk na praktyczny aspekt komunikacji z przykładami zaczerpniętymi z realnych sytuacji w relacji nauczyciel-dziecko oraz innych sytuacji w obszarze edukacji.

Podczas kursu będziemy uczyć się m.in. jak mediować między dziećmi w konflikcie i jak z szacunkiem dla obu stron budować porozumienie.

Szczegóły wydarzenia na stronie NVCLAB.

foto-szkolenia-i-projekty.png
„Zawsze wydaje się, że coś jest niemożliwe, dopóki nie zostanie zrobione” Nelson Mandela

2017/2018

Roczne Intensywne Studium Komunikacji w oparciu o NVC – Gdańsk

06.2017 – 03.2018

Studium Komunikacji to propozycja dla osób, które chcą nauczyć się skutecznie komunikować i budować wysokiej jakości relacje ze sobą i z innymi w oparciu o metodę Porozumienie bez Przemocy (Nonviolent Communication NVC). Jej podstawą jest taki sposób porozumiewania się, który buduje kontakt, szacunek i wzajemne zrozumienie oraz umiejętność docierania do potrzeb swoich i rozmówców, szczególnie w sytuacjach trudnych czy konfliktowych.

Szczegóły wydarzenia na stronie Fundacji.


Studia podyplomowe Train the Trainer – Collegium Civitas – I edycja

12.2017 – 05.2018

Pierwsze w Polsce studia podyplomowe dla trenerów pracujących w oparciu o podejście Porozumienia bez Przemocy (PbP) Marshalla B. Rosenberga, prowadzone przez grupę wieloletnich praktyków PbP i certyfikowanych trenerów NVC (NVC – Nonviolent Communication), których celem przygotowanie do pracy grupowej w oparciu o założenia i praktykę PbP. Udział w studiach może być etapem w przygotowaniach do egzaminu certyfikacyjnego The Center for Nonviolent Communication.  Podczas studiów uczestnicy będą mieli okazję przygotować się do uczenia wybranych procesów i zagadnień PbP a także przygotują się do pracy z różnorodnymi grupami z zastosowaniem podejścia i świadomości PbP.

Więcej dowiesz się na stronie uczelni Collegium Civitas.


Studia podyplomowe Porozumienie bez Przemocy – Collegium Civitas – IV edycja

10.2017 – 07.2018

we współpracy z Centrum Life Coaching Polska

Pierwsze w Polsce studia podyplomowe z Porozumienia bez przemocy wg Marshalla B. Rosenberga, prowadzone przez certyfikowanych trenerów NVC, których celem dogłębne poznanie i praktykowanie Porozumienia bez przemocy (NVC – Nonviolent Communication). Udział w studiach może być pierwszym etapem w przygotowaniach do egzaminu certyfikacyjnego The Center for Nonviolent Communication.

Więcej dowiesz się na stronie uczelni Collegium Civitas.

 


WYDARZENIA, KTÓRE JUŻ SIĘ ODBYŁY

2017


The art of facilitation with Miki Kashtan – Warszawa, Ojrzanów

12-18 czerwca 2017

If you have been inspired seeing Miki facilitate groups – at a training, when she used Convergent Facilitation to support your group in reaching a decision, or for any other group process – and you have wanted to understand fully what she does, so you can expand your range as facilitator, this is your retreat.

Szczegóły na stronie BayNVC

2016


Studia podyplomowe Porozumienie bez Przemocy – Collegium Civitas – 2016/2017 i 2015/2016

Jesteśmy częścią kadry I i II edycji pierwszych w Polsce studiów podyplomowych z Porozumienia bez Przemocy wg. Marshalla B. Rosenberga

Proponujemy Państwu pierwsze studia podyplomowe w Polsce, prowadzone przez certyfikowanych trenerów NVC, których celem dogłębne poznanie i praktykowanie Porozumienia bez Przemocy (NVC – Nonviolent Communication). Udział w studiach może być pierwszym etapem w przygotowaniach do egzaminu certyfikacyjnego The Center For Nonviolent Communication.

Porozumienie Bez Przemocy pomaga budować relacje, zespoły, kontakty w oparciu o wzajemny szacunek, współpracę i efektywność jednocześnie. Ma zastosowanie w coachingu, mediacjach, zarządzaniu i kierowaniu zespołami. Co więcej wspiera wypracowywanie rozwiązań włączających potrzeby wszystkich stron, wyjście poza paradygmat dominacji i oceniania dobry-zły, przechodząc do rozwiązań opartych na autentycznym porozumieniu. To podejście do siebie, drugiego człowieka i komunikacji, które może być narzędziem do rozwoju osobistego, jak i wsparciem dla wszystkich osób, które pracują z drugim człowiekiem indywidualnie lub grupowo.

Więcej o studiach PBP w Collegium Civitas tutaj.


Leveraging Your Influence – 8-day training with Miki Kashtan in Europe

Date: August 5, 2016 – August 11, 2016

Event Navigation
Miki Kashtan’s Leveraging Your Influence program is designed to integrate the three dimensions of nonviolence – love, truth, and courage – and weave them deeply into the fabric of our daily lives and beyond. It’s about sharing a radical vision and using practical tools to move toward it.

Miki has offered LYI both locally and internationally since 2012, and this is the last cycle she plans to lead before passing the torch to her co-facilitators. The vision and practices we explore in 2016 will draw from everything Miki has learned over the years.
The Vision: Power + Love = A New World

The vision of Leveraging Your Influence is to accelerate the transition to a nonviolent world where people collaborate to attend to everyone’s needs and to create social systems that work for all. This course is an invitation to commit to love, truth, and courage as the foundation and organizing principles of our relationships and work in the world.

When we make this commitment, we follow in the footsteps of Gandhi and Martin Luther King, Jr., becoming channels for nonviolent social transformation. And we start to lose our fear of being powerful, because we see how we can steward power with fierce love for all – starting with our own individual lives.

2015


Szukanie mocy dla siebie i grupy – warsztat

prowadzony przez Magdalenę Sendor, certyfikowaną trenerkę PBP w Teatralnej Wiosce Węgajty w dniach 22-23-24 lipca 2015.

Co sprawia, że w niektórych grupach czujemy się bezpiecznie i pełni energii, a w niektórych odczuwamy niepokój, trudno nam się pokazać takimi, jakimi jesteśmy w głębi serca? Co wspiera szczerość i autentyczność? Co każdy z nas może zrobić, aby wspierać kreatywne i pokojowe funkcjonowanie grupy?

W czasie 3 przedpołudni zapraszamy Was do wejścia w świat Porozumienia Bez Przemocy (Nonviolent Communication), o którym jego twórca Marshall B. Rosenberg mówił: Idea PBP jest prosta i zawiera się w dwóch pytaniach. Pierwsze: Co jest w tobie teraz żywe? Drugie: Co poprawi jakość twojego życia, co je wzbogaci? Naucz się mówić o tym uczciwie, unikając osądów i krytyki. W Porozumieniu Bez Przemocy chodzi o to, aby przekazać informacje wynikające z tych pytań rozmówcy i z empatią przyjąć te, których z kolei on udziela.

Dla wielu środowisk praca amerykańskiego psychologa stało się inspiracją do organizowania życia osobistego jak i organizacji i wspólnot w oparciu o nowe założenia, które tworzą wspierające życie struktury.

2014


W radio WNET ruszamy z nową audycją EMPATIA NA FALI (co tydzień środa godzina 13:00).

Wraz z kilkoma osobami zainspirowanymi Porozumieniem bez Przemocy Marshalla B. Rosenberga pragniemy rozmawiać w radio o różnych aspektach komunikacji opartej na empatii.

Pierwsza audycja z cyklu to rozważania czym jest empatia. Audycję poprowadziły Magdalena Sendor, Aleksandra Bagińska oraz Magda Wegner.

Zapraszamy do słuchania bezpośrednio na stronę radio WNET!

Reklamy