Wybaczanie i pojednanie – proces NVC „Healing and reconciliation” – 14-15 października 2021

Wybaczanie i pojednanie  – proces, który stworzył Marshall B. Rosenberg – pomaga nam wybaczyć (oraz także prosić o wybaczenie, przepraszać) i doświadczyć pojednania, z samym sobą i innymi.

Co to znaczy wybaczyć?

Wybaczyć to znaczy uwolnić się od oskarżających myśli, obwiniania innych, żalu do kogoś, po to, by zyskać wolność dla siebie w tej relacji. Ma to znaczenie także jeśli nie masz obecnie relacji z tą osobą lub ona nie żyje. Jest to proces dla Ciebie, nie potrzebujesz do niego fizycznej obecności tej drugiej osoby i nie jest wymagana rozmowa z tą osobą. Wybaczenie prowadzi nas do uzdrowienia ran z tej relacji oraz budzi wdzięczność, czyli do pojednania, ponownie poczucie się całym/całą. Pomaga także pożegnać natrętnie wracające zdanie/ czyn/ obraz/ wydarzenie związane z drugą osobą, której chcemy wybaczyć. Wybaczyć to nie znaczy wynieść się ponad tą osobę – przeciwnie: szukamy w relacji równości i bliskości.

Zdjęcie: Ketut Subiyanto on Pexels.com

O procesie

Proces wybaczania stworzony przez twórcę NVC Marshalla B. Rosenberga toczy się z ciepłym, empatycznym towarzyszeniem drugiej osoby, która odgrywa rolę tej osoby, której chcesz wybaczyć. W tej roli przyjmuje wszystko, co zdecydujesz się wyrazić/ wyrzucić z siebie i odpowiada empatią. Kroki ćwiczenia są bardzo proste, a uwolnienie i uzdrowienie relacji pojawia się w konsekwencji bycia przyjętym ze wszystkim, co bolało. Przyjętym z empatią, miłością, zrozumieniem, którego kiedyś w tej relacji zabrakło.
Proces może być także wykorzystany, by przeprosić i poprosić o wybaczenie.


O warsztacie

Dwudniowy warsztat prowadzony przez dwie certyfikowane trenerki NVC ma na celu przybliżenie ćwiczenia oraz przeżycie wybaczenia w warunkach wsparcia. Chcemy stworzyć bezpieczną atmosferę pełną łagodności i empatii, w której możesz przeżyć uzdrawiający proces. Warsztat odbędzie się stacjonarnie w grupie max 12 osób w Warszawie.

Uwaga! Warsztat jest głęboki, ale nie jest terapią i nie może zastąpić profesjonalnego wsparcia. Prosimy o rozważne zapisywanie się. Jeśli jesteś w terapii, poinformuj swojego terapeutę o planowanym uczestnictwie. Jeśli masz wątpliwości, czy wydarzenie jest dla Ciebie – napisz lub zadzwoń do nas.

Dla kogo

Warsztat NVC dla osób, które mają za sobą minimum 10 dni warsztatów NVC, znają założenia i mają doświadczenie w przyjmowaniu i oferowaniu empatycznego słuchania. Jeśli nie masz pewności, czy możesz uczestniczyć w warsztacie – napisz lub zadzwoń do nas.

Kto prowadzi

Magdalena Sendor

„Od kiedy poznałam proces NVC w 2008 roku jestem na drodze porządkowanie swoich relacji z samą sobą i innymi. Niezmiennie w poczuciu zwiększania swojej mocy i poczucia harmonii. W 2014 r. uzyskałam certyfikację trenerską, która mogła się dla mnie zadziać dzięki temu, że szykowałam się do niej w poczuciu wspólnoty z innymi kobietami, dążącymi do tego samego celu. Tym, czego nauczyłam się dla siebie, dzielę się korzystając z różnych form od sesji indywidualnych po mediacje grupowe. Więcej o mnie na www.strefaporozumienia.pl

Emilia Kulpa-Nowak

„Specjalizuję się w budowaniu relacji opartych na świadomości: siebie, uczuć i potrzeb. Niemal każdego dnia na nowo doświadczam i rozumiem proces NVC. Moje życie jest dziś inne, bo dzięki narzędziom i podejściu NVC nauczyłam się (i wciąż się uczę), jak być ze sobą w kontakcie, otoczyć współczuciem dawne rany i jak budować z innymi relacje, o jakich marzyłam. Nauczyłam się także tego, jak sobie ufać i korzystać ze swojej wewnętrznej mocy. Współtworzę NVCLab.pl. Dzielę się NVC w mediach społecznościowych, podcast Poziom miłości, w ramach kursów i warsztatów oraz pracę indywidualną. Wyjazd i bycie z innymi w jednej przestrzeni jest formułą, którą szczególnie lubię, bo zaspokaja potrzeby wspólnoty, dzielenia, przepływu i rozwoju. Więcej o mnie na www.emiliakulpanowak.pl.”

Gdzie to będzie

Warszawa, dokładny adres sali zostanie podany bliżej terminu.

Kiedy

14-15 października 2021 (czwartek-piątek), w godzinach 9:30-16:00. W czasie warsztatu przewidujemy godzinną przerwę na lunch. Ze względu na delikatny temat ważna jest obecność wszystkich uczestników na całym warsztacie bez spóźnień i do końca.

Ile to kosztuje

850 – przy zapisie early bird (do końca lipca)

1100 – cena regularna

Jeśli tylko pieniądze są przeszkodą w uczestnictwie, proszę skontaktuj się z nami.

Jeśli się wahasz…

Możesz zadzwonić, pogadamy, poczujesz klimat i być może łatwiej Ci będzie podjąć decyzję?

Magdalena 698 684 151, magdalena.sendor@strefaporozumienia.pl

Zapisy


Zapisy przyjmujemy wyłącznie przez formularz – link do formularza
Zarezerwowanie miejsca następuje po wpłaceniu zaliczki lub całości kwoty.