NASZ WSPÓŁUDZIAŁ

2020 – 2021


Nonviolent Global Liberation Community (NGL) – join NGL Friends

A group of dedicated practitioners works on integrating nonviolence into the fabric of human life through ongoing live experiments with truth focused on individual and collective liberation. We invite you to join us as an NGL Friend. This means you are invited to:

  • attend coaching calls offered by NGL providers or community members, of which there are several each month;
  • attend a variety of NGL Online working team calls to experience first hand how we operate internally;
  • get involved with ongoing projects, based on an invitation from an existing team;
  • contribute to specific tasks in collaboration with an NGL Online team member;
  • be in community with people who are seeking or are attracted to something that is boldly aiming to undo the harms of patriarchy and;
  • integrate the benefits of our systems and philosophies into their daily lives.

More information here


Convergent Facilitation Coaching Calls

A group of experienced Convergent Facilitators are now offering weekly coaching calls on a gift economy basis for people who have taken a Convergent Facilitation workshop and want to be of service in this time of crisis. We offer one coaching session every week. We have a fixed schedule every other Monday at 6pm GMT. On the alternating weeks we offer sessions at diverse days and times, posted in advance.

More information here.


Studium Dialogu Publicznego w oparciu o Porozumienie bez Przemocy

Na Studium Dialogu Publicznego zapraszamy liderów pracujących na rzecz społeczności, czyli osoby, które z racji wykonywanego zawodu lub prywatnego wyboru podejmują dialog społeczny – są jego inicjatorami, są zaangażowane w działania publiczne, podejmują działania mające wpływ na zmianę w najbliższym otoczeniu oraz/lub pełnią rolę łącznika między organizacją, instytucją a daną społecznością.

Więcej informacji i zapisy na stronie Strefanvc.plRoczna grupa superwizyjna NVC

Tworzymy przestrzeń na uczenie się i wdrażanie założeń i narzędzi Porozumienia bez Przemocy w oparciu o kulturę informacji zwrotnej, otwartości na siebie i innych oraz współdzieleniu odpowiedzialności za proces uczenia. Superwizja to proces brania i dawania. Widzenia lub odkrywania tego, co mniej widoczne czy zrozumiałe. Ma ona na celu przyglądanie się różnym sytuacjom, emocjom, mechanizmom, które się nam przydarzają, w naszym kontekście, w trakcie praktykowania świadomości i narzędzi Porozumienia bez Przemocy. Po co? Aby docierać do większego zrozumienia siebie i innych, poczucia sprawczości, satysfakcji i harmonii.

Więcej informacji i zapisy na stronie www.nvclab.pl


Studia podyplomowe “Mediator wg NVC Marshalla B. Rosenberga”- Collegium Civitas

Studia podyplomowe “Mediator wg NVC Marshalla B. Rosenberga” powstały w celu kompleksowego wsparcia uczestników w pełnieniu funkcji profesjonalnego mediatora, działającego w oparciu o NVC. Umiejętności zdobyte w trakcie studiów mogą być wykorzystane przez absolwentów ich codziennych obowiązkach w firmach, organizacjach, czy szkołach. Wiedza przekazana uczestnikom przez ekspertów może być również przydatna w życiu rodzinnym – do budowania kultury dialogu oraz tworzenia rozwiązań uwzględniających potrzeby wszystkich stron.

Unikalność programu polega na połączeniu doświadczenia trenerów pracujących w nurcie Porozumienia bez Przemocy oraz mediatorów Polskiego Centrum Mediacji. Zajęcia łączą w sobie transformującą moc empatii, skuteczność narzędzi Porozumienia bez Przemocy w rozwiązywaniu i zapobieganiu konfliktów wraz z podstawami prawnymi, regulacjami i wymogami związanymi z pracą mediatora w RP.

Więcej informacji i zapisy na stronie Collegium Civitas


Studium relacji (z samym sobą i innymi) – Warszawa

Stacjonarny zaawansowany kurs NVC skupiony wokół tematów kluczowych dla jakości naszego życia: poczucie winy, wstyd, złość, przekonania i osądy oraz praktyka neuroplastyczności wg Ricka Hansona i praca z ciałem.

Studium relacji to pierwsze w Polsce studium łączące transformującą moc procesów NVC, pracę z ciałem oraz neurobiologię.

Przygotowaliśmy sześć dwudniowych modułów dedykowanych osobom, którym zależy na rozwoju własnym w nurcie Porozumienia bez Przemocy. Studium prowadzi 6 trenerek!

Kurs możesz odbyć w całości (co gorąco rekomendujemy) lub zapisać się na pojedyncze moduły. Tematy modułów są tak dobrane, by znacząco wpłynąć na Twoje relacje. Na łatwość i komfort w codzienności, poczucie sensu i spełnienia.

Ten kurs odbywa się również w wersji online, z jedną różnicą – moduł pracy z ciałem jest zastąpiony modułem wokół zajmowania się konfliktami.

Chcesz wziąć udział?

Więcej informacji i zapisy na stronie NVCLAB.PL


Studium relacji (z samym sobą i innymi) – online

Zaawansowany kurs NVC online skupiony wokół tematów kluczowych dla jakości naszego życia: poczucie winy, wstyd, złość, przekonania i osądy oraz praktyka neuroplastyczności wg Ricka Hansona i tematu konfliktów.

Studium relacji to pierwsze w Polsce studium łączące transformującą moc procesów NVC, pracę z ciałem oraz neurobiologię.

Przygotowaliśmy sześć dwudniowych modułów dedykowanych osobom, którym zależy na rozwoju własnym w nurcie Porozumienia bez Przemocy. Studium prowadzi 6 trenerek!

Kurs możesz odbyć w całości (co gorąco rekomendujemy) lub zapisać się na pojedyncze moduły. Tematy modułów są tak dobrane, by znacząco wpłynąć na Twoje relacje. Na łatwość i komfort w codzienności, poczucie sensu i spełnienia.

Ten kurs odbywa się również w w wersji stacjonarnej, z jedną różnicą – moduł pracy wokół konfliktów jest zastąpiony modułem pracy z ciałem.

Chcesz wziąć udział?

Więcej informacji i zapisy na stronie NVCLAB.PL


Studia podyplomowe Train the Trainer – Collegium Civitas

Pierwsze w Polsce studia podyplomowe dla trenerów pracujących w oparciu o podejście Porozumienia bez Przemocy (PbP) Marshalla B. Rosenberga, prowadzone przez grupę wieloletnich praktyków PbP i certyfikowanych trenerów NVC (NVC – Nonviolent Communication), których celem przygotowanie do pracy grupowej w oparciu o założenia i praktykę PbP. Udział w studiach może być etapem w przygotowaniach do egzaminu certyfikacyjnego The Center for Nonviolent Communication.  Podczas studiów uczestnicy będą mieli okazję przygotować się do uczenia wybranych procesów i zagadnień PbP a także przygotują się do pracy z różnorodnymi grupami z zastosowaniem podejścia i świadomości PbP.

Więcej dowiesz się na stronie uczelni Collegium Civitas.


Studia podyplomowe Porozumienie bez Przemocy – Collegium Civitas

we współpracy z Centrum Life Coaching Polska

Pierwsze w Polsce studia podyplomowe z Porozumienia bez przemocy wg Marshalla B. Rosenberga, prowadzone przez certyfikowanych trenerów NVC, których celem dogłębne poznanie i praktykowanie Porozumienia bez przemocy (NVC – Nonviolent Communication). Udział w studiach może być pierwszym etapem w przygotowaniach do egzaminu certyfikacyjnego The Center for Nonviolent Communication.

Więcej dowiesz się na stronie uczelni Collegium Civitas.


Roczne Intensywne Studium Komunikacji w oparciu o NVC – Gdańsk

Studium Komunikacji to propozycja dla osób, które chcą nauczyć się skutecznie komunikować i budować wysokiej jakości relacje ze sobą i z innymi w oparciu o metodę Porozumienie bez Przemocy (Nonviolent Communication NVC). Jej podstawą jest taki sposób porozumiewania się, który buduje kontakt, szacunek i wzajemne zrozumienie oraz umiejętność docierania do potrzeb swoich i rozmówców, szczególnie w sytuacjach trudnych czy konfliktowych.

Szczegóły wydarzenia na stronie Studium PbP


NVC w edukacji – warsztat online

NVC w edukacji to cykl 6 dwugodzinnych warsztatów online, prowadzonych przez 3 doświadczone trenerki, przeznaczone dla osób, którym edukacja nie jest obojętna i tak, jak dla nas jest nie tylko pracą, ale i pasją. Edukacja oparta na jakościowych relacjach, budujących poczucie własnej wartości u uczniów, wspierających rozwiązywanie wszelkich problemów.

Ten kompaktowy a zarazem intensywny kurs kładzie nacisk na praktyczny aspekt komunikacji z przykładami zaczerpniętymi z realnych sytuacji w relacji nauczyciel-uczeń, nauczyciel- rodzic oraz innych sytuacji w obszarze edukacji.

Podczas kursu będziemy poznawać fundamenty Porozumienia bez Przemocy Marshalla Rosenberga, jak również zgłębiać jego praktyczne zastosowanie w edukacji.

Zachęcamy też uczestników do własnej praktyki między spotkaniami. Wierzymy, że w empatii i Porozumieniu bez Przemocy ważna jest wiedza i znajomość narzędzi, lecz kluczowe jest własne doświadczenie i praktyka.


Studium Porozumienia bez Przemocy – Kraków

W odpowiedzi na wołające z różnych stron hasła nakłaniające do wychodzenia ze swojej strefy komfortu – trochę przekornie – zachęcamy, aby taką strefę komfortu najpierw w sobie stworzyć. Roczne studium Porozumienia Bez Przemocy to okazja do odkrycia i umeblowania bezpiecznej bazy, z której wychodzi odwaga, siła i energia do działania zgodnego ze sobą. Certyfikowani trenerzy NVC z Polski zabiorą Cię w podróż do autentycznego i pełnego życia. Podróż, która dzięki nim może stać się dla Ciebie drogą nie tylko do życiowej transformacji oraz integracji NVC w życiu osobistym i zawodowym, ale także certyfikacji i rozwoju zawodowego.

Więcej dowiesz się na stronie Studium NVC.


NVC w relacjach zawodowych – szkolenie  dla managerów, liderów, coachów, trenerów – Warszawa, Gliwice

Dla tych, którzy pragną cieszyć się lekkością relacji z Klientami i dzielić się wiedzą i pasją w duchu NVC. Jest to szkolenie dla wszystkich tych, którzy chcą aby miejsce pracy było również miejscem rozwoju, życzliwości bez rezygnowania z efektywności.

Prowadzą Magdalena Sendor i Joanna Berendt certyfikowane trenerki NVC oraz Bartosz Berendt, doświadczony coach.

Szczegóły wydarzenia na stronie NVCLAB.

W 2021 BĘDZIE RÓWNIEŻ PO RAZ DRUGI EDYCJA GLIWICKA.


Usłyszeć siebie – intensywne studium mediacji NVCKraków

Bycie słyszanym i bycie w kontakcie z drugim człowiekiem to jedne z ważniejszych potrzeb ludzi. To esencja człowieczeństwa i możliwość autentycznego spotkania z drugim człowiekiem. Z drugiej strony konflikty są nieuniknioną częścią życia. Porozumienie bez przemocy pokazuje, że konflikt może być szansą na lepsze zrozumienie samych siebie i na pełniejsze bycie w relacji. Jeżeli znasz już NVC, chcesz pogłębić i usystematyzować swoją wiedzę jednocześnie ucząc się i zdobywając umiejętność prowadzenia mediacji, zapraszamy na zaawansowane studium mediacji.

Więcej informacji i zapisy na stronie Leance

foto-szkolenia-i-projekty.png
„Zawsze wydaje się, że coś jest niemożliwe, dopóki nie zostanie zrobione” Nelson Mandela