NASZ WSPÓŁUDZIAŁ

2020 – 2021


Roczna grupa superwizyjna NVC

Tworzymy przestrzeń na uczenie się i wdrażanie założeń i narzędzi Porozumienia bez Przemocy w oparciu o kulturę informacji zwrotnej, otwartości na siebie i innych oraz współdzieleniu odpowiedzialności za proces uczenia. Superwizja to proces brania i dawania. Widzenia lub odkrywania tego, co mniej widoczne czy zrozumiałe. Ma ona na celu przyglądanie się różnym sytuacjom, emocjom, mechanizmom, które się nam przydarzają, w naszym kontekście, w trakcie praktykowania świadomości i narzędzi Porozumienia bez Przemocy. Po co? Aby docierać do większego zrozumienia siebie i innych, poczucia sprawczości, satysfakcji i harmonii.

Więcej informacji i zapisy na stronie www.nvclab.pl


Studia podyplomowe “Mediator wg NVC Marshalla B. Rosenberga”- Collegium Civitas

Studia podyplomowe “Mediator wg NVC Marshalla B. Rosenberga” powstały w celu kompleksowego wsparcia uczestników w pełnieniu funkcji profesjonalnego mediatora, działającego w oparciu o NVC. Umiejętności zdobyte w trakcie studiów mogą być wykorzystane przez absolwentów ich codziennych obowiązkach w firmach, organizacjach, czy szkołach. Wiedza przekazana uczestnikom przez ekspertów może być również przydatna w życiu rodzinnym – do budowania kultury dialogu oraz tworzenia rozwiązań uwzględniających potrzeby wszystkich stron.

Unikalność programu polega na połączeniu doświadczenia trenerów pracujących w nurcie Porozumienia bez Przemocy oraz mediatorów Polskiego Centrum Mediacji. Zajęcia łączą w sobie transformującą moc empatii, skuteczność narzędzi Porozumienia bez Przemocy w rozwiązywaniu i zapobieganiu konfliktów wraz z podstawami prawnymi, regulacjami i wymogami związanymi z pracą mediatora w RP.

Więcej informacji i zapisy na stronie Collegium Civitas


Studium relacji (z samym sobą i innymi) – Warszawa

Stacjonarny zaawansowany kurs NVC skupiony wokół tematów kluczowych dla jakości naszego życia: poczucie winy, wstyd, złość, przekonania i osądy oraz praktyka neuroplastyczności wg Ricka Hansona i praca z ciałem.

Studium relacji to pierwsze w Polsce studium łączące transformującą moc procesów NVC, pracę z ciałem oraz neurobiologię.

Przygotowaliśmy sześć dwudniowych modułów dedykowanych osobom, którym zależy na rozwoju własnym w nurcie Porozumienia bez Przemocy. Studium prowadzi 6 trenerek!

Kurs możesz odbyć w całości (co gorąco rekomendujemy) lub zapisać się na pojedyncze moduły. Tematy modułów są tak dobrane, by znacząco wpłynąć na Twoje relacje. Na łatwość i komfort w codzienności, poczucie sensu i spełnienia.

Ten kurs odbywa się również w wersji online, z jedną różnicą – moduł pracy z ciałem jest zastąpiony modułem wokół zajmowania się konfliktami.

Chcesz wziąć udział?

Więcej informacji i zapisy na stronie NVCLAB.PL


Studium relacji (z samym sobą i innymi) – online

Zaawansowany kurs NVC online skupiony wokół tematów kluczowych dla jakości naszego życia: poczucie winy, wstyd, złość, przekonania i osądy oraz praktyka neuroplastyczności wg Ricka Hansona i tematu konfliktów.

Studium relacji to pierwsze w Polsce studium łączące transformującą moc procesów NVC, pracę z ciałem oraz neurobiologię.

Przygotowaliśmy sześć dwudniowych modułów dedykowanych osobom, którym zależy na rozwoju własnym w nurcie Porozumienia bez Przemocy. Studium prowadzi 6 trenerek!

Kurs możesz odbyć w całości (co gorąco rekomendujemy) lub zapisać się na pojedyncze moduły. Tematy modułów są tak dobrane, by znacząco wpłynąć na Twoje relacje. Na łatwość i komfort w codzienności, poczucie sensu i spełnienia.

Ten kurs odbywa się również w w wersji stacjonarnej, z jedną różnicą – moduł pracy wokół konfliktów jest zastąpiony modułem pracy z ciałem.

Chcesz wziąć udział?

Więcej informacji i zapisy na stronie NVCLAB.PL


Studia podyplomowe Train the Trainer – Collegium Civitas

Pierwsze w Polsce studia podyplomowe dla trenerów pracujących w oparciu o podejście Porozumienia bez Przemocy (PbP) Marshalla B. Rosenberga, prowadzone przez grupę wieloletnich praktyków PbP i certyfikowanych trenerów NVC (NVC – Nonviolent Communication), których celem przygotowanie do pracy grupowej w oparciu o założenia i praktykę PbP. Udział w studiach może być etapem w przygotowaniach do egzaminu certyfikacyjnego The Center for Nonviolent Communication.  Podczas studiów uczestnicy będą mieli okazję przygotować się do uczenia wybranych procesów i zagadnień PbP a także przygotują się do pracy z różnorodnymi grupami z zastosowaniem podejścia i świadomości PbP.

Więcej dowiesz się na stronie uczelni Collegium Civitas.


Studia podyplomowe Porozumienie bez Przemocy – Collegium Civitas

we współpracy z Centrum Life Coaching Polska

Pierwsze w Polsce studia podyplomowe z Porozumienia bez przemocy wg Marshalla B. Rosenberga, prowadzone przez certyfikowanych trenerów NVC, których celem dogłębne poznanie i praktykowanie Porozumienia bez przemocy (NVC – Nonviolent Communication). Udział w studiach może być pierwszym etapem w przygotowaniach do egzaminu certyfikacyjnego The Center for Nonviolent Communication.

Więcej dowiesz się na stronie uczelni Collegium Civitas.


Roczne Intensywne Studium Komunikacji w oparciu o NVC – Gdańsk

Studium Komunikacji to propozycja dla osób, które chcą nauczyć się skutecznie komunikować i budować wysokiej jakości relacje ze sobą i z innymi w oparciu o metodę Porozumienie bez Przemocy (Nonviolent Communication NVC). Jej podstawą jest taki sposób porozumiewania się, który buduje kontakt, szacunek i wzajemne zrozumienie oraz umiejętność docierania do potrzeb swoich i rozmówców, szczególnie w sytuacjach trudnych czy konfliktowych.

Szczegóły wydarzenia na stronie Studium PbP


NVC w edukacji – warsztat online

NVC w edukacji to cykl 6 dwugodzinnych warsztatów online, prowadzonych przez 3 doświadczone trenerki, przeznaczone dla osób, którym edukacja nie jest obojętna i tak, jak dla nas jest nie tylko pracą, ale i pasją. Edukacja oparta na jakościowych relacjach, budujących poczucie własnej wartości u uczniów, wspierających rozwiązywanie wszelkich problemów.

Ten kompaktowy a zarazem intensywny kurs kładzie nacisk na praktyczny aspekt komunikacji z przykładami zaczerpniętymi z realnych sytuacji w relacji nauczyciel-uczeń, nauczyciel- rodzic oraz innych sytuacji w obszarze edukacji.

Podczas kursu będziemy poznawać fundamenty Porozumienia bez Przemocy Marshalla Rosenberga, jak również zgłębiać jego praktyczne zastosowanie w edukacji.

Zachęcamy też uczestników do własnej praktyki między spotkaniami. Wierzymy, że w empatii i Porozumieniu bez Przemocy ważna jest wiedza i znajomość narzędzi, lecz kluczowe jest własne doświadczenie i praktyka.


Studium Porozumienia bez Przemocy – Kraków

W odpowiedzi na wołające z różnych stron hasła nakłaniające do wychodzenia ze swojej strefy komfortu – trochę przekornie – zachęcamy, aby taką strefę komfortu najpierw w sobie stworzyć. Roczne studium Porozumienia Bez Przemocy to okazja do odkrycia i umeblowania bezpiecznej bazy, z której wychodzi odwaga, siła i energia do działania zgodnego ze sobą. Certyfikowani trenerzy NVC z Polski zabiorą Cię w podróż do autentycznego i pełnego życia. Podróż, która dzięki nim może stać się dla Ciebie drogą nie tylko do życiowej transformacji oraz integracji NVC w życiu osobistym i zawodowym, ale także certyfikacji i rozwoju zawodowego.

Więcej dowiesz się na stronie Studium NVC.


NVC w relacjach zawodowych – szkolenie  dla managerów, liderów, coachów, trenerów – Warszawa

Dla tych, którzy pragną cieszyć się lekkością relacji z Klientami i dzielić się wiedzą i pasją w duchu NVC. Jest to szkolenie dla wszystkich tych, którzy chcą aby miejsce pracy było również miejscem rozwoju, życzliwości bez rezygnowania z efektywności.

Prowadzą Magdalena Sendor i Joanna Berendt certyfikowane trenerki NVC oraz Bartosz Berendt, doświadczony coach.

Szczegóły wydarzenia na stronie NVCLAB.


foto-szkolenia-i-projekty.png
„Zawsze wydaje się, że coś jest niemożliwe, dopóki nie zostanie zrobione” Nelson Mandela